کتاب انگیزش نوشته دن آرییلی

انگیزش منطق پنهانی که انگیزه های ما را شکل می‌دهد

کتاب انگیزش، اثر دن آرییلی

کتابی جذاب، مفید و کاربردی است که برای مخاطبان و خوانندگانش مطالب و نکات کارآمد و بسیار ضروری را به همراه می آورد. کتاب انگیزش دربردارنده راه ها و روش‌ هایی ایجاد انگیزه در افراد را بیان می کند. این کتاب ذات و شکل واقعی، خالص و درست انگیزش و بی‌ بصیرتی و بی‌ خردی ما را درمورد برخورد با پیچیدگی‌ ها، مشکلات و دشواری ها و قوت‌ ها و نقاط قدرت آن را به‌خوبی در آزمایش و کاوش قرار می‌دهد و می‌ آزماید. این عمل می‌ تواند نور و امیدی بر این جهان بزرگ، وسیع، پهناور، پیچیده زیبا و روانشناسی باشد و تأثیر زیادی بر جای بگذارد. با آکادمی بازار برای مطالعه خلاصه ای از کتاب انگیزش همراه باشید.

معرفی دن آرییلی

دن آرییلی در 29 آوریل 1967 متولد شد. او استاد دانشگاه و نویسنده‌ ای آمریکایی است. رشته تحصیلی آرییلی ابتدا رشته‌ ی فیزیک بود اما بعد از مدتی به تحصیل در رشته‌ های فلسفه و روانشناسی روی آورد. او اما در سال آخر، مطالعه‌ ی فلسفه را کنار گذاشت و تمام توجه خود را معطوف روانشناسی کرد. آرییلی مدرک دکتری روا‌نشناسی خود را در سال 1996 از دانشگاه کالیفرنیای شمالی اخذ نمود. او استاد روا‌‌نشناسی و اقتصاد رفتاری در دانشگاه دوک است. او مدیر و بنیان‌ گذار مرکز ادراک پیشرفته، هم‌ سازنده فیلم مستند «صداقت؛ حقیقتی در مورد عدم صداقت»، و نویسنده سه کتاب پرفروش نیویورک تایمز است. از جمله بهترین کتاب‌ های او می‌توان «نابخردی‌ های پیش‌ بینی‌ پذیر»، «جنبه‌ های مثبت نابخردی»، «حقیقت صادقانه درباره عدم صداقت» و «بدون توجیه برای شما» را نام برد.

انگیزه

برای داشتن انگیزه قوی و حس خوب به فعالیتی که انجام می دهید، انگیزاننده های بیرونی مانند پاداش ها کافی نیستند. ما نیازمند معنا و انگیزه ی درونی نیز هستیم.

هر روز که از خواب بر می خیزیم، به دنبال چیزی هستیم که به ما انگیزه ی مورد نیاز برای انجام کارهایمان را بدهد. می کوشیم به خودمان، فرزندان و اطرافیانمان نیز این انگیزاننده ها را بدهیم تا کارهای مطلوب از نظر ما را انجام دهند. با این وجود،اکثر مواقع تصور ما از انگیزه ، پاداش یا عاملی بیرونی است. در این کتاب از انگیزه ی درونی صحبت می شود؛ چیزی که به کارهای ما معنا می دهد و هویتی برای ما خلق می کند. این انگیزه ی درونی قدرتی چندین برابر انگیزه های بیرونی دارد.

معنای انگیزش

انگیزش دقیقا به چه معناست؟ با توجه به لغت‌ نامه آنلاین مریام وبستر این کلمه به معنی عمل یا فرآیند دادن دلیل به کسی برای انجام چیزی یا شرایط مشتاق بودن به انجام عملی یا کاری است و در این کتاب بیان می شود: که چه چیزهایی برای انجام کارها به ما احساس اشتیاق می‌ دهد.
انگیزش در رابطه با چرایی انجام کارهای سخت توسط ماست که ممکن است در ظاهر هیچ تمجیدی از آنان نشود. همچنین برای مدیران بسیار ضروری است ذات مواردی که کارمندان را درگیر و مجذوب کار می‌کند بهتر درک کنند و اینکه چگونه می‌توان کاری کرد که همه خوشحال‌ تر و متعهدتر باشند و درباره ارتباط عمیق‌ تر با آنچه انجام می‌ دهیم و پیامد تلاش‌ هایمان با دیگران و روابطمان است.
شرح شغل رسمی ‌ما هر چیزی که باشد ما همه انگیزه دهندگانی پاره‌ وقت هستیم. انگیزش از قسمت های اصلی زندگی ماست اما واقعا و در عمل چقدر نسبت به آن اطلاعات داریم؟ واقعا چقدر با چگونگی عملکرد و نقش آن در زندگی‌ خود آشنا شده ایم؟ فرض بر این است که انگیزش از پاداش خارجی مثبت مشتق می‌ شود. این را انجام بده آن را بگیر؛ اما چه می‌ شود اگر داستان انگیزش در واقع بسیار دشوار تر، بغرنج‌ تر و سحر آمیزتر از چیزی باشد که ما تصور می‌ کنیم؟

دیدگاهتان را بنویسید

به کمک نیاز دارم