معرفی کتاب پدر پولدار،پدر بی پول

نام کتاب:پدر پولدار،پدر بی پول

نویسندگان:رابرت کیوساکی و شارون لیچر

مترجم:هنگامه خدابنده

انتشارات طاهریان

دسته بندی:علوم اجتماعی

موضوع:اقتصاد مالی

ترس از سرزنش شدن، مانع رها کردن کار و ثروتمند شدن می شود!
اغلب شما معنی مسابقه موش ها را می دانید، اما اگر قرار باشد آن را در یک جمله توضیح دهید چه خواهید گفت: ” چرخه بی پایان کار، برای همه به جز خودتان” یعنی تمام کار ها و زحمات گردن شما است ولی دیگران (مدیران، دولت و فروشندگان) نتایج را کسب می کنند. اگر از تک تک ما سوال کنند می گوییم از این چرخه بدمان می آید و ازآن متنفریم. پس چرا همچنان ادامه می دهیم؟! دلیلش تنها یک چیز است چون زندگی بیشتر ما تحت سلطه ترس از عدم تایید اجتماعی است!
برای مثال بیایید به صحبت هایی که در گذشته پدرمان با ما می کرد نگاهی بیندازیم.«به دانشگاه برو، درس بخوان و کار خوب پیدا کن». این حرف ها توصیه هایی تاریخ گذشته هستند که ریشه در گذشته والدین ما دارد، اما متاسفانه هنوز هم از آن استفاده می کنیم. در زمان های قدیم، بعد از تمام شدن کالج، شغلی پیدا می کردید، چندین دهه برای آن شرکت کار می کردید و با حقوقی مناسب باز نشسته می شدید. اما امروزه دیگر این روش تضمینی برای زندگی بدون مشکلات مالی یا فقر نیست!
واقعیت این است که شما سخت درس میخوانید، وارد دانشگاه خوبی می شوید و شغل خوبی پیدا می کنید اما پولدار نمی شوید، می دانید دلیلش چیست؟! چون شما در همان چرخه «مسابقه موش ها» گیر کرده اید. ما همچنان به این آموزه باور داریم و به خاطر ترس از عدم تایید توسط جامعه به آن عمل می کنیم در نتیجه شاید دچار فقر نباشیم، ولی مطمئنا ثروتمند هم نمی شویم!

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

همایش آنلاین اصول انتخاب رشته صحیح کنکور 1399 ایمان سرورپور

ورود به حساب کاربری