کتاب جادوی فکر بزرگ

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ اثر دیوید شوارتز

کتاب جادوی فکر بزرگ کتابی در مورد موفقیت است که بیش از شش میلیون نسخه‌ی چاپی از آن در سراسر جهان فروخته شده است. کتابی که نه تنها افراد مشتاق موفقیت بلکه نویسندگان و سخن‌ران‌های موفقیت نیز آن را خوانده و در آثارشان از آن یاد می‌کنند. اگر اهل خواندن کتاب‌های موفقیت باشید بارها و بارها در کتاب‌های دیگر نام کتاب جادوی فکر بزرگ به چشمتان خورده است. نویسنده‌ی ااین کتاب دیوید شوارتز است و درباره‌ی تفکر اشتباه نسبت به موفق بودن اطرافیان صحبت می‌کند. او معتقد است که بیشتر افراد در این تفکرند که توسط افرادی محاصره شده‌اند که ازآنها موفق‌ترند و از آن‌ها بیشتر کسب درآمد می‌کنند. خلاصه‌ای از این کتاب را مطالعه کنید تا دید شما نسبت به این تفکر عوض شود.

معرفی کتاب جادوی فکر بزرگ

موفقیت افراد بیشتر از آنکه به هوش آنها بستگی داشته باشد به تفکر آنها بستگی دارد. نویسنده کتاب جادوی فکر بزرگ اعتقاد دارد، تا بزرگ فکر نکنیم و تا خود را باور نداشته باشیم به جایی نمی‌رسیم. این کتاب به ما می‌آموزد چگونه تفکری داشته باشیم که ما را به سمت موفقیت‌های بیشتر و بزرگ‌تر هدایت کند. در این کتاب تفاوت افراد ناموفق و موفق و تفاوت افرادی که بزرگ فکر می‌کنند با دیگران به وضوح مشخص می‌شود. در همان ابتدای کتاب بخشی به نام «کارهایی که این کتاب برای شما انجام می‌دهد» وجود دارد که هدف از نگارش و خواندن این کتاب را به صورت کامل توضیح می‌دهد. نویسنده در ۱۳ فصل به ما نشان می‌دهد که چرا و چگونه بزرگ بیندیشیم و چگونه از این ابزار قدرتمند در زندگی خود استفاده کنیم.

خود کتاب مدعی است که روش‌های گفته شده در آن برای عمل کردن است و نه فقط خواندن و تقریبا هرکسی که می‌شناسم و این کتاب را خوانده است معتقد است که این کتاب یکی از آن کتاب‌هایی است که باید هر کسی بخواند و بعد از خواندن آن به شرط عمل به حرف‌هایش، تاثیر شگرفی در زندگی خود مشاهده خواهیم کرد. کتاب جادوی فکر بزرگ را می‌توان در کتابخانه بیشتر مدیران و صاحبان کسب‌وکار پیدا کرد.

مانند یک رهبر فکر کنید

  • موفقیت و توانایی رهبری دیگران به یک مکاری نیاز دارد. شما به تنهایی در این راه به موفقیت نمی‌رسید بلکه پشتیبانی از دیگران به شما کمک می‌کند تا شما را به سمت موفقیت سوق دهد. چهار اصل مهم در رهبری وجود دارد و وقتی شما به ابن چهار اصل مسلط شوید، دیگران به عنوان یک رهبر به شما پاسخ می‌دهند و از ایده‌های شما حمایت می‌کنند.
  • خودتان در ذهن افرادی که پیشرو شما هستند قرار دهید. اگر می‌خواهید حمایت دیگران را برای خود داشته باشید باید از نگاه آنان به جهان نگاه کنید. از خود سوال کنید که اگر من یک فرد دیگر بودم، درباره‌ی این وضعیت چه فکری می‌کردم. در نظر بگیرید که سایرین به چیزی بیشتر از همه اهمیت می‌دهند زیرا این کار باعث می‌شود کلید قانع کردن آن‌ها را بدست آورید.
  • به راه حل یک «انسان» برای رسیدگی یک وضعیت فکر کنید. رهبران مختلفی وجود دارند که حالت اول می‌توانند دیکتاتور باشند و یک دیکتاتور تمایل زیادی به دوام ندارند و دنبال کننده‌های آن از آن‌ها خشمگین می‌شوند. حالت دوم رهبران مقرراتی هستند که رویه‌ها را دنبال می‌کنند و به علت یک خطا دنبال مجازات هستند. دنبال کننده‌های این رهبران علاقه‌ای به کار کردن مانند  یک ماشین را ندارند. حالت سوم رهبرانی هستند که با دیگران بر اساس حقوق یک انسان رفتار می‌کنند و اینگونه رهبران از موفق‌ترین‌ها به شمار می‌آیند.
  • یک نمونه از پیشرفت را تعیین کنید. حفظ وضع موجود در یک محیط کار نسبتا آسان است اما آن رهبری که همیشه به دنبال پیشرفت است و برای آن تلاش می‌کند، بسیار نادر و فوف العاده با ارزش است.
  • برای خودتان وقتی را برای فکر کردن کنار بگذارید. بیشتر افرادی که در نقش رهبر هستند، همیشه بسیار شوغ هستند. آن‌ها این وقت با ارزش را به تنهایی با افکار خود صرف می‌کنند. اختصاص وقت برای فکر کردن به شما کمک می‌کند تا راه حل‌هایی برای مشکلات، برنامه ریزی دوره‌های عملی و تفکر خلاقانه کشف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

به کمک نیاز دارم