معرفی کتاب قدرت صبر

نام کتاب:قدرت صبر

نویسنده:ام.جی.ریان

مترجم:زهره زاهدی

انتشارات میم

دسته بندی:روانشناسی

موضوع:روانشناسی

قدرت صبر نشان‌دهنده‌ی قدرت سازنده‌ی صبر در زندگی انسان است. اگر تنها یک فضیلت باشد که بتواند کیفیت زندگی شما را تغییر دهد، آن صبر است. در این دنیای پر از فشار و شتاب‌زده، برای‌مان عادی شده که انتظار داشته باشیم همه چیز به سرعت اتفاق بیفتد، فورا از کوره در برویم. نتیجه آن است که دیگر چیزهای واقعا مهم زندگی را نمی‌بینیم و عصبانی، شتاب‌زده، پرتنش و ناکام می‌مانیم.
به عقیده‌ی ام جی رایان اگر از فاصله به اوضاع نگاه کنیم، ارزش را در این بدانیم که روی هر چیز آن قدر کار کنیم تا به تعالی برسد و بدانیم که همواره بیش از یک راه درست وجود دارد، کامیابی در عشق، شادی در لحظه‌ها و رضایت از خود به اوج خواهد رسید.
بخشی از کتاب:
«صبوری، آرامش روح هم می‌دهد. با صبر، تجربیات درونی ما بیشتر مانند یک دریاچه آرام است تا یک رودخانه خروشان. به جای آن که با هر شرایط ناخوشایندی که زندگی سر راهمان قرار می‌دهد، با خشم، دلشوره و ترس مواجه شویم، صبر به ما امکان می‌دهد به آن شرایط از جهتی نگاه کنیم که ضامن حفظ خونسردیمان هم باشد. با چنین خویشتن‌داریی، به جای آن که کسی باشیم که همه اطرافیانش را ناراحت می‌کند، به کسی تبدیل خواهیم شد که وقتی اوضاع به هم می‌ریزد، همه برای تسلی و بیرون آمدن از نگرانی به او مراجعه می‌کنند.»

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

همایش آنلاین اصول انتخاب رشته صحیح کنکور 1399 ایمان سرورپور

ورود به حساب کاربری