معرفی کتاب/سرطان بهترین رویداد زندگی من
4 ,اکتبر, 2019
ویدیوی، 10 نکته خردمندانه از کنفوسیوس
14 ,اکتبر, 2019

ذهنیت کارآفرینانه

مقاله ای از Peter A.James

ما به عنوان افرادی که به نام کوچ، معرفی می­شویم خشنود هستیم که مهارت­های ویژه­ای را آموخته­ایم. ما می­توانیم به خوبی گوش دهیم، سوالاتی قوی بپرسیم و اعتماد و صمیمیت را نهادینه کنیم. ما دوست داریم که هر روز بیشتر از دیروزمان بیاموزیم، دوره­های مختلف را تجربه کنیم و در نهایت توانایی کار گروهی و نبوغ فکری­مان افزایش می­یابد. ما با افراد جهان این مهارت­ها را به اشتراک می­گذاریم. سوال اینجاست که آیا ما کارآفرین­هایی خواهیم شد که این هدیه را به دنیا می­دهند؟

من یک کوچ رهبری و نیز استاد کارآفرینی و کسب­و­کار هستم که در حوزه محیط تجارت بین­المللی به جست­و­جو و تحقیق می­پردازد. علاقه من به­ویژه در ارزیابی استارت­آپ­های جدیدی است که سعی در موفقیت در صنعت خود دارند. کارآفرینی تنها در پی ایجاد کسب­و­کار و یا نوآوری جدید نیست، بلکه سبکی از زندگی و زیستن است که یک کارآفرین آن را مجسم می­کند.

کارآفرین کیست؟

کارآفرین فرد یا مجموعه­ای از افراد است که به دنبال فرصتی در بازار هستند، لحظه را درمی­یابند و درنهایت، خدمت، محصول و یا موسسه و بازار جدیدی خلق می­کنند و امکانات جدیدی برای همه ذی­نفعان فراهم می­آورند. این روش متفاوت از راه­اندازی یک کسب­و­کار کوچک و یا کسی است که بدون مرز فعالیت می­کند چون آنها لزوماً فعالانه به دنبال فرصت­های جدید نیستند.

ذهنیت کارآفرینانه

ذهن فرد کارآفرین،ذهنی است که به سرعت می­تواند به وقایع واکنش نشان دهد و تحت شرایط نامطمئن نظم و انضباط بخشد. او هم­چنین پشتکار بالایی دارد، شکست­هایش را می­پذیرد و از آنها درس می­گیرد و با سطحی از ریسک و خطر احساس راحتی می-کند. این ذهنیت تاکید می­کند که فقط برای استارت­آپ ها نیست. کسب این ویژگی­ها کاملاً اکتسابی می­باشد. می­توان آنها را آموخت و باید تمرین کرد. منظور این است که شما حتماً نباید ریسک­پذیری بسیار بالایی داشته باشید. کارآفرینان بیش از آنکه رقابت کنند، همکاری می­کنند.

ذهنیت

دکتر Carol Dweck در کتاب خود به نام ذهنیت چنین می­نویسد؛ افراد در دنیا دو ذهنیت متفاوت دارند؛ از یک سو افرادی که ذهنیت رو­به­رشد دارند و دیگری افرادی که ذهنیت ثابت و ایستا دارند. افرادی که ذهنیت پویا و روبه­رشد دارند، معتقدند هرچیزی ممکن است. شکست برای آنها به منزله­ یک فرصت جدید برای شروع دوباره و کار بهتر است. هرچه برایشان سخت­تر شود گویی انرژی بیشتری می­گیرند اما افرادی که ذهنیت ایستایی دارند فکر می­کنند موفقیت تنها برای افرادی است که از پیش سرنوشتشان اینگونه رقم خورده است.

کوچینگ داخلی

در ساختار سازمانی، کارآفرینی درونی بدین معناست که افراد درصدد مشاهده و کسب فرصت­ها و نوآوری­های رشد سازمانی و یا مشتریان جدید باشند. هرروزه سازمان­ها به دنبال استخدام افرادی هستند که چنین ذهنیتی دارند به ویژه در محیط­های کسب­و­کاری که تغییر بسیار روی می­دهد. آنها مشتاقانه می­خواهند رهبرانشان چنین ذهنیت کارآفرینانه­ای داشته باشند.

کوچینگ خارجی

مفهوم کوچینگ خارجی به مفهوم معمول کوچینگ نزدیکتر است و همان است که همگان می­دانیم. کشف و جست­و­جو، یادگیری و تمایل بالا به یادگیری شیوه­ها و استراتژی­هایی که به شما اجازه دهد کوچینگ را به دایره تاثیرگذاریتان وارد کنید. گام به گام که پیش می­روید حوزه تاثیرگذاریتان افزایش می­یابد. خارج از دایره راحتیتان کار کنید تا فرصت­هایی گرانقدر به دست آورید.

هوشیار باشید

به عنوان یک کوچ، برای آنکه بهترین خود باشیم، باید آغوش خود را به فرصت­هایی که باعث فایده­رسانی به دنیایمان می­شود باز کنیم. اما در گام اول باید ذهنیت کارآفرینانه داشته باشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *